Ve výrobě musí být přijatelné podmínky
Je pravda, že asi ne všichni vlastní závod nebo výrobní halu, kde to jede jako po másle. Ale informace se budou hodit zkrátka úplně každému, i když nevydělává na těch automobilech. vám řekne všechno. Nejen o pořádném osvětlení, které by měla každá hala mít, ale zároveň vám také dá par tipů, kde takové osvětlení získat. Život ale není jenom o žárovkách, byť se mnozí rádi ztrácíme ve výhodných nabídkách.
Co by se nemělo nikdy zanedbat, pokud máte výrobu a tam máte své zaměstnance:
1) Čistota
A tím nemyslíme jenom to, že tam jednou za čas přiběhne uklízečka omést prach z polic a vytřít podlahu. Myslíme tím opravdovou čistotu, která bude zdraví nezávadná. Pokud je ve vaší hale tolik pavučin a prachu, že stačí pět minut a tři generace budou mít alergii, děláte něco nejen špatně, ale zároveň si zahráváte s ohněm, protože zákoník práce jasně stanovuje, že pracovní prostředí musí být, mimo jiné, čisté a zdraví bezzávadné.
2) Bezpečí
Kdo vystavuje své zaměstnance nadměrnému nebezpečí, které je nepřiměřené k pracovní náplni a opravdu může způsobit vážné zdravotní i psychické následky, vystavuje sebe trestnímu stíhání a občanskoprávním sankcím. Výroba by měla být maximálně bezpečná. Samozřejmě jsou výrobní haly a postupy, kde bezpečí je spíše vtipné slovo, ale měli byste se vyvarovat zbytečnému nebezpečí, které může vzniknout. Pokud tedy vaši zaměstnanci pracují v kouři, dýmu a ještě k tomu operují například s křemíkem, tak si dost možná zakládáte na pořádné problémy.
Bezpečí a zdraví zaměstnanců by mělo být na prvním místě, teprve poté se zaměstnanci nejen rádi vrací do zaměstnání, ale zároveň nebudete mít nouzi o nové adepty na pracovní pozice. K bezpečí zároveň patří také práce schopné zařízení a postupná modernizace všech strojů. Kdo pracuje s přístrojem, který byl využíván někdy v padesátých letech minulého století, tak trošku hazarduje se svým zdravím. Zaměstnavatel by měl minimálně několikrát do pár desítek let přístroje modernizovat, aby předešel možným úrazům a pádům.